^Back To Top
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Nasz adres:

Przedszkole w Łubnicy

ul. Dożynkowa 4

64-050 Wielichowo

tel/fax 0614433137

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

   

Informacja

 

           W dniach od 04.03.2019r. do 15.03.2019r. odbędą się zapisy dzieci do Przedszkola w Łubnicy na rok szkolny 2019/2020 następujących roczników: 2013, 2014, 2015, 2016. Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola oraz załączniki należy odebrać w placówce w godz. 7:00-15:00  i zwrócić wypełnione nie później niż do 15 marca 2019r.

Regulamin rekrutacji dzieci do przedszkola znajduje się na tablicy ogłoszeń w placówce.

 

 

Informacja

 

Dyrektor Przedszkola w Łubnicy informuje, że 28 lutego 2019 r. o godz. 17:30 w przedszkolu odbędzie się zebranie informacyjne da rodziców dzieci, które od 1 września 2019 r. po raz pierwszy rozpoczną edukację przedszkolną.

 

 

Z dniem 25 maja 2018 r. został powołany Inspektor Ochrony Danych w osobie Pani Agnieszka Demichowicz. Kontakt nawiązywany jest poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

Szanowni Rodzice!

 

Edukacja nikotynowa jest niezbędnym elementem wychowania społecznego, socjalizacją od podstaw, od najmłodszych lat, zważywszy na szczególnie niekorzystne zjawiska biernego palenia. Wystarczy wspomnieć tylko fakt dwukrotnie częstszej zapadalności na choroby układu oddechowego dzieci, których rodzice palą; zwiększa się o 50% zapadalność na zapalenie płuc i dolnych dróg oddechowych oraz konieczność hospitalizacji w tych przypadkach. To nie jedyne przykłady niebezpiecznych skutków biernego palenia. Dla dzieci w wieku przedszkolnym bierne palenie oznacza między innymi:

- zwiększoną częstość występowania przewlekłego zapalenia ucha środkowego,

- zwiększoną konieczność interwencji chirurgicznej w przebiegu zapalenia ucha środkowego,

- większe ryzyko wystąpienia zakażeń meningokokowych,

- zaburzenia rozwoju psychoruchowego,

- zaburzenia zachowania dziecka,

- zmniejszoną gotowość szkolną.

Dym tytoniowy składa się z prawie 4000 związków chemicznych. Spośród nich 40 stanowią substancje rakotwórcze. Wszystkie te substancje wprowadzane są do organizmu nie tylko palacza, ale tych, którzy przebywają w tym samym otoczeniu. Paląc przy swoim dziecku wyrządzasz mu krzywdę. I tak: palenie kobiety w ciąży wpływa na obniżenie masy urodzeniowej noworodka, częste występowanie porodów przedwczesnych, zespołu dystrofii wewnątrzmacicznej, wzrostu zachorowalności śmiertelności noworodków, jak również wewnątrzmacicznego obumarcia płodu. Obserwuje się również występowanie wad wrodzonych, takich jak: wady serca, rozczep wargi górnej i podniebienia oraz wad przewodu pokarmowego. Kiedy dziecko jest w wieku niemowlęcym, potem przedszkolnym i szkolnym popełniamy dalej ten sam błąd. Z badań wynika, że w Polsce ponad 4 miliony dzieci od 0-14 lat wzrasta w „atmosferze biernego palacza”. Palenie wymuszone w wieku przedszkolnym może być również przyczyną hamowania procesu dojrzewania płuc, jaki trwa do 8 roku życia. Realizując program edukacji antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas” nie występujemy przeciwko Wam, nie pada ani jedno zdanie dyskryminujące rodziców palących. Chcemy natomiast Twoje dziecko wdrożyć do podejmowania świadomych wyborów wobec palenia tytoniu.  A może sami  spróbujecie „rzucić palenie papierosów”.

 

                                                                 Dyrektor Przedszkola w Łubnicy:    Wioletta Kałek         

 

 

 

 

 


 

PROJEKTY, PROGRAMY EDUKACYJNE I KONKURSY REALIZOWANE
W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

 

 

AKADEMIA AQUAFRESH -  Kolejna Edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh” w ramach, której przedszkolaki wspólnie z bohaterami „Pastusiami” uczą się dbania o higienę jamy ustnej. Bijemy rekord Polski w szczotkowaniu zębów.  

 

 MOJE DZIECKO IDZIE DO SZKOŁY Program został opracowany przezWojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu i jest realizowany w woj. wielkopolskim od 2002 r. Celem Programu jestukształtowanie prawidłowych nawykówi umiejętności prozdrowotnych dzieci, podniesienie poziomu wiedzy rodziców na temat wybranych elementów zdrowego stylu życia, uświadomienie rodzicom ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków prozdrowotnych dzieci, przekonanie rodziców o słuszności działań profilaktycznychpodejmowanych
w szkole i w domu.

 

 CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS przedszkolny program edukacji antynikotynowej. Program adresowany jest do dzieci przedszkolnych. Stanowi kolejne ogniwo w cyklu programów antynikotynowych. Ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.

 

 

 DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY -  Projekt jest inicjatywą współfinansowaną w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy przez Szwajcarię w ramach współpracy z nowymi państwami członkowskimi Unii Europejskiej oraz ze środków Ministerstwa Zdrowia. Swoim zasięgiem obejmuje teren całego kraju, a działania podejmowane są w Partnerstwie z UczelniamiMedycznymi i szpitalami. Celem głównym Projektu jest ograniczenie występowania i nasilenia choroby próchnicowej zębów oraz poprawę stanu jamy ustnej i ogólnego stanu zdrowia populacji dzieci w wieku 0-5 lat. Cel ten zostanie osiągnięty w szczególności poprzez nauczanie zasad prawidłowego szczotkowania zębów wraz z instruktażem u dzieci w wieku przedszkolnym (3-5 lat), a także edukację prozdrowotną i promocję zdrowia jamy ustnej skierowaną zarówno do przedszkolaków, jak i obejmującą informację skierowaną do ich rodziców/opiekunów i nauczycieli. W ramach Projektu realizowane będą zajęcia edukacyjne dla dzieci i ich rodziców, oraz szkolenia dla nauczycieli
i wychowawców.

 

WSPÓŁPRACA Z NADLEŚNICTWEM KOŚCIAN - ZAPOZNANIE Z PRACĄ LEŚNCZEGO, LEPSZE POZNANIE ZWIERZĄT NASZYCH LASÓW  W RÓŻNYCH PORACH ROKU. Zajęcia edukacyjne z pracownikami Nadleśnictwa Kościan

 

UDZIAŁ W AKCJACH EKOLOGICZNYCH:         

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

- Zbiórka zużytych baterii,

- Listy do ZIEMI,