Nasz adres:

64-050 Wielichowo

tel/fax 0614433137

Szanowni Państwo,

Bardzo proszę Rodziców, których dziecko zostało zakwalifikowane do przyjęcia do przedszkola, żeby pobrać druk "Potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola" z zakładki dokumenty, zeskanować go (zrobić zdjęcie)  i wysłać na aderes e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Kto nie będzie mógł tego zrobić, to proszę o informację pisemną, że Państwo potwierdzają wolę zapisu dziecka do Przedszkola w Łubnicy
(dane dziecka: imię i nazwisko, pesel), do którego zostało zakwalifikowane.

Drodzy Rodzice,

Zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 20 marca 2020r. w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czsowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem COVID-19, atr. 30c ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r., poz. 1148, z późn. zm.) w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zaleca się w szczególności:

- koordynowanie współpracy nauczycieli z dziećmi i rodzicami, uwzględniając potrzeby edukacyjne i możliwości psychoficzne (...)

- określenie tygodniowego zakresu treści nuczania do zrealizowania w poszczgólnych oddziałach (...), uwzględniając w szczególności:

a) równomierne obciążenie dzieci w poszczególnych dniach tygodnia,

b) zróżnicowanie zajęć w każdym dniu,

c) możliwości psychofizyczne dzieci do podejmowania wysiłku umysłowego w ciągu dnia (...)

- określenie sposobu monitorowania postępów dzieci oraz weryfikcji ich wiedzy i umiejętności, w tym informowania o postępach dzieci w nauce (...)

- zapewnienie rodzicom możliwości konsultacji z nauczycielem prowadzącym zajęcia oraz przekazywanie informacji o formie i terminach tych konsultacji.

Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość mogą być realizowane w szczególności z wykorzystaniem: (...)

materiałów wskazanych przez nauczyciela (...) przez informowanie rodziców o dostępnych materiałach i możliwych formach ich realizacji przez dziecko w domu (...).

Zwracamy się z prośbą, aby wyprcowane przez dzieci karty pracy gromadzić w teczce, ponieważ po powrocie do przedszkola będą podstawą do wspólnego omawiania i analizowania działań podejmowanych przez dzieci.

Naszym głównym komunikatorem jest przedszkolna strona Facebook  - Przedszkole w Łubnicy oraz Messenger.

Drodzy Rodzice,

Do 10 kwietnia 2020 r. potrwają ograniczenia w funkcjonowaniu szkół i przedszkoli - wynika to z rozporządzenia MEN.  Z uwagi na wyjątkową sytuację w całym kraju wychodzimy z propozycją zadań i ćwiczeń do realizacji z dziećmi w domu, które zamieszczamy na stronie Facebook naszego przedszkola. W razie pytań, wątpliwości proszę kontaktować się z wychowawczyniami grup. Życzymy wszystkim cierpliwości i wytrwałości.

Wioletta Kałek

Drodzy Rodzice,

Dbajmy o siebie i swoich najbliższych. Pamiętajmy o podstawowych zasadach higieny. Sprawdzajmy na bieżąco informacje zamieszczane przez Ministerstwo Zdrowia, GIS i na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci wprowadzamy ręczniki papierowe do odwołania.

Pozostawione ręczniki po powrocie dzieci do przedszkola proszę zabrać do domu.

W związku z zawieszeniem zajęć zachęcam Państwa do wykorzystania stacji radiowej Serwis Polskie Radio - to całodobowa stacja radiowa zrówna dla dzieci, jak i dorosłych. W ramówce znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci. Pasmo wieczorne kierowane jest do osób dorosłych, to kompendium wiedzy w zakresie wychowania, rozwoju, kultury i sztuki.
www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom

PROJEKTY, PROGRAMY EDUKACYJNE I KONKURSY REALIZOWANE
W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

AKADEMIA AQUAFRESH -  Kolejna Edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh” w ramach, której przedszkolaki wspólnie z bohaterami „Pastusiami” uczą się dbania o higienę jamy ustnej.

CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS przedszkolny program edukacji antynikotynowej. Program adresowany jest do dzieci przedszkolnych. Stanowi kolejne ogniwo w cyklu programów antynikotynowych. Ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.

MAMO, TATO, CO WY NA TO? Nowy program edukacyjny dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich rodziców i opiekunów powstał z inicjatywy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Głównym celem programu jest zwrócenie uwagi rodziców dzieci 5,6-lenich na specyfikę ich rozwoju, istotę zmian fizycznych i psychicznych, których doświadczają, ze szczególnym naciskiem na ich potrzeby, słabości i kryzysy.

WSPÓŁPRACA Z NADLEŚNICTWEM KOŚCIAN - ZAPOZNANIE Z PRACĄ LEŚNCZEGO, LEPSZE POZNANIE ZWIERZĄT NASZYCH LASÓW  W RÓŻNYCH PORACH ROKU. Zajęcia edukacyjne z pracownikami Nadleśnictwa Kościan

"SZKOŁA PAMIĘTA" - Zapalanie zniczy na grobach osób zasłużonych na cmentarzu w  Wielichowie - Żołnierze

Współpraca z Przytuliskiem dla zwierząt w Wielichowie - włączenie się do akcji "Razem na święta".

UDZIAŁ W AKCJACH EKOLOGICZNYCH:

- Listy do ZIEMI,

Konkursy:

Konkurs plastyczny -  "POZDROWIENIA Z WAKACJI"

Konkurs plastyczny -"BOMBKA BOŻONARODZENIOWA","PISANKA WIELKANOCNA"

Konkurs piosenki

Konkurs recytatorski