^Back To Top
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Nasz adres:

Przedszkole w Łubnicy

ul. Dożynkowa 4

64-050 Wielichowo

tel/fax 0614433137

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

  

Szanowni Państwo,

Bardzo proszę Rodziców, których dziecko zostało zakwalifikowane do przyjęcia do przedszkola, żeby pobrać druk "Potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola" z zakładki dokumenty, zeskanować go (zrobić zdjęcie)  i wysłać na aderes e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Kto nie będzie mógł tego zrobić, to proszę o informację pisemną, że Państwo potwierdzają wolę zapisu dziecka do Przedszkola w Łubnicy 
(dane dziecka: imię i nazwisko, pesel), do którego zostało zakwalifikowane.  

 

Drodzy Rodzice,

Zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 20 marca 2020r. w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czsowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem COVID-19, atr. 30c ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r., poz. 1148, z późn. zm.) w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zaleca się w szczególności:

- koordynowanie współpracy nauczycieli z dziećmi i rodzicami, uwzględniając potrzeby edukacyjne i możliwości psychoficzne (...)

- określenie tygodniowego zakresu treści nuczania do zrealizowania w poszczgólnych oddziałach (...), uwzględniając w szczególności:

a) równomierne obciążenie dzieci w poszczególnych dniach tygodnia,

b) zróżnicowanie zajęć w każdym dniu,

c) możliwości psychofizyczne dzieci do podejmowania wysiłku umysłowego w ciągu dnia (...)

- określenie sposobu monitorowania postępów dzieci oraz weryfikcji ich wiedzy i umiejętności, w tym informowania o postępach dzieci w nauce (...)

- zapewnienie rodzicom możliwości konsultacji z nauczycielem prowadzącym zajęcia oraz przekazywanie informacji o formie i terminach tych konsultacji.

Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość mogą być realizowane w szczególności z wykorzystaniem: (...)

materiałów wskazanych przez nauczyciela (...) przez informowanie rodziców o dostępnych materiałach i możliwych formach ich realizacji przez dziecko w domu (...).

Zwracamy się z prośbą, aby wyprcowane przez dzieci karty pracy gromadzić w teczce, ponieważ po powrocie do przedszkola będą podstawą do wspólnego omawiania i analizowania działań podejmowanych przez dzieci.

 

Naszym głównym komunikatorem jest przedszkolna strona Facebook  - Przedszkole w Łubnicy oraz Messenger.

 

 

 

Drodzy Rodzice,

Do 10 kwietnia 2020 r. potrwają ograniczenia w funkcjonowaniu szkół i przedszkoli - wynika to z rozporządzenia MEN.  Z uwagi na wyjątkową sytuację w całym kraju wychodzimy z propozycją zadań i ćwiczeń do realizacji z dziećmi w domu, które zamieszczamy na stronie Facebook naszego przedszkola. W razie pytań, wątpliwości proszę kontaktować się z wychowawczyniami grup. Życzymy wszystkim cierpliwości i wytrwałości. 

Wioletta Kałek

 

Drodzy Rodzice,

Dbajmy o siebie i swoich najbliższych. Pamiętajmy o podstawowych zasadach higieny. Sprawdzajmy na bieżąco informacje zamieszczane przez Ministerstwo Zdrowia, GIS i na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej. 

W trosce o bezpieczeństwo dzieci wprowadzamy ręczniki papierowe do odwołania.

Pozostawione ręczniki po powrocie dzieci do przedszkola proszę zabrać do domu.

 

W związku z zawieszeniem zajęć zachęcam Państwa do wykorzystania stacji radiowej Serwis Polskie Radio - to całodobowa stacja radiowa zrówna dla dzieci, jak i dorosłych. W ramówce znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci. Pasmo wieczorne kierowane jest do osób dorosłych, to kompendium wiedzy w zakresie wychowania, rozwoju, kultury i sztuki.
www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom

 

 

 

 

 

 


 

PROJEKTY, PROGRAMY EDUKACYJNE I KONKURSY REALIZOWANE
W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

 

 

AKADEMIA AQUAFRESH -  Kolejna Edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh” w ramach, której przedszkolaki wspólnie z bohaterami „Pastusiami” uczą się dbania o higienę jamy ustnej. 

 

 

 CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS przedszkolny program edukacji antynikotynowej. Program adresowany jest do dzieci przedszkolnych. Stanowi kolejne ogniwo w cyklu programów antynikotynowych. Ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.

 

 

 MAMO, TATO, CO WY NA TO? Nowy program edukacyjny dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich rodziców i opiekunów powstał z inicjatywy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Głównym celem programu jest zwrócenie uwagi rodziców dzieci 5,6-lenich na specyfikę ich rozwoju, istotę zmian fizycznych i psychicznych, których doświadczają, ze szczególnym naciskiem na ich potrzeby, słabości i kryzysy.

 

WSPÓŁPRACA Z NADLEŚNICTWEM KOŚCIAN - ZAPOZNANIE Z PRACĄ LEŚNCZEGO, LEPSZE POZNANIE ZWIERZĄT NASZYCH LASÓW  W RÓŻNYCH PORACH ROKU. Zajęcia edukacyjne z pracownikami Nadleśnictwa Kościan

 

 

"SZKOŁA PAMIĘTA" - Zapalanie zniczy na grobach osób zasłużonych na cmentarzu w  Wielichowie - Żołnierze

Współpraca z Przytuliskiem dla zwierząt w Wielichowie - włączenie się do akcji "Razem na święta".

 

UDZIAŁ W AKCJACH EKOLOGICZNYCH:         

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

- Listy do ZIEMI,


Konkursy:

Konkurs plastyczny -  "POZDROWIENIA Z WAKACJI"

Konkurs plastyczny -"BOMBKA BOŻONARODZENIOWA","PISANKA WIELKANOCNA"

Konkurs piosenki

Konkurs recytatorski

www.przedszkole-lubnica.edu.pl